Predstavenie novinky na IDEB 2018: GERLACH - Taktické obranné vozidlo 4x4, k tomu vystavenie ľahkého taktického vozidla FOX

Spoločnosť Zetor Engineering Slovakia, a.s., súčasť sektora Engineering HTC INVESTMENTS, a.s, predstavuje novinku: projekt taktického obranného vozidla 4x4 s názvom GERLACH. Tento koncept reflektuje na najnovšie technické a konštrukčné poznatky a skúsenosti z bojových operácií posledných dekád.

Za návrhom, vývojom a realizáciou funkčného prototypu stojí spoločnosť Zetor Engineering Slovakia, spoločnosť založená v júni 2000. Je profesionálnym R&D centrom pre vývoj, inovácie a komplexné dodávky okrem iného aj v oblasti obranného priemyslu. Na projekte GERLACH participovali aj ďalšie spoločnosti sektora Engineering, patriaceho spoločnosti HTC Investment, a.s., ako napríklad Zetor Enegineering Brno, s.r.o., ktorá je podpísaná pod projektmi pásového vozidla Wolfdog a Fox, či spoločnosť IPM Engineering, s.r.o., s viacerými projektmi (muničné vozidlo, nosič poľného pristávacieho systému, cisterna pohonných hmôt či bezposádkové diaľkovo ovládané vozidlo UGV). Nemenej dôležité sú skúsenosti spoločnosti ZETOR Tractors v oblasti offroad techniky.

GERLACH – taktické vozidlo budúcnosti
Kľúčovou prednosťou GERLACH-u je fakt, že tento projekt zohľadňuje najnovšie technické, konštrukčné, ale aj bojové skúsenosti 21. storočia. Kým časť konkurentov v tomto segmente sú vozidlá vyvinuté pred niekoľkými desaťročiami, GERLACH ponúka novú úroveň ochrany, modularity, mobility a komfortu pre najrôznejšie typy nasadenia.

GERLACH – vysoký stupeň ochrany, vysoko konkurenčná cena
GERLACH vyniká predovšetkým unikátnou kombináciou dosiahnuteľného stupňa ochrany a vysokej mobility, a to za vysoko konkurenčnú cenu.

Kľúčové vlastnosti GERLACHU:
Voliteľná balistická a protimínová ochrana – umožňuje nakonfigurovať GERLACH až na stupeň ochrany STANAG 4569 Volume 3, teda na jednu z najvyšších úrovní určených do podmienok s ohrozením tzv. IED – improvizovanými nástražnými výbušnými systémami.
Vysoko konkurenčná cena – v základnom prevedení už od 398 tisíc EUR. Cena platí pre všetkých zákazníkov bez rozdielu na cieľový trh.

Vysoká mobilita
Kombinácia komfortného priestoru pre posádku – okrem obyvklých 2+2 a 2+3 ponúka GERLACH konfiguráciu aj na nadštandardný počet posádky 2+4. Za dosiahnutím vysokej mobility stoja predovšetkým vlastné unikátne konštrukčné riešenia a použitie kvalitných kľúčových komponentov od renomovaných európskych dodávateľov.

GERLACH - perspektívny globálny produkt
Projekt GERLACH cieli na všetky trhy, kde prebieha obstarávanie alebo obmena zastaralých viacúčelových vozidiel 4x4. Sme presvedčení, že práve GERLACH je odpoveďou na najnovšie a budúce požiadavky modernizácie armád či bezpečnostných zložiek.

FOX – vozidlo rýchleho nasadenia
FOX je vozidlo rýchleho nasadenia s vysokou terénnou priechodnosťou kategórie RDV (Rapid Deployment Vehicle), určené pre potreby špeciálnych síl, resp. síl rýchleho nasadenia. Vozidlo prepravuje štvorčlennú posádku a vybavenie vrátane výzbroje.

Vozidlo malo výstavnú premiéruna IDET-e 2017. Hlavnými atribútmi FOX-u je vysoká mobilita vozidla 4x4, nízka hmotnosť, konfigurovateľnosť pre rôzne požiadavky zákazníka. Vozidlo vystavujeme opäť, keďže po IDET-e 2017 sme zaznamenali pozitívne ohlasy u viacerých zákazníkov, dokonca sa podrobilo zahraničným vojskovým skúškam.

O Zetor Engineering Slovakia, a.s.
Spoločnosť je súčasťou sektora Engineering v HTC INVESTMENTS a.s. zaoberajúci sa výskumom a vývojom v oblasti priemyselného know-how. V súčasnosti sa spoločnosť profiluje ako profesionálne R&D centrum mobilných aplikácií strojov a špeciálnych vozidiel. Spoločnosť bola založená v júni roku 2000 a je profesionálnym partnerom pre vývoj, inovácie a komplexné dodávky okrem iného aj v oblasti obranného priemyslu. Spoločnosť Zetor Engineering Slovakia, a.s. je profesionálnym partnerom pre vývoj, inovácie a komplexné dodávky v oblasti obranného priemyslu.

O HTC Investments a.s.
HTC holding a.s. začínala ako lokálna investičná spoločnosť v roku 1992, keď kapitálovo vstúpila do prvých firiem v oblasti informačných technológií. Každým rokom získavala nové skúsenosti s riadením investícií, vďaka ktorým postupne rástol tak objem aktív, ako aj regionálny priestor pôsobenia.
 Jej aktivity sa postupne rozšírili na výrobné a výskumno-vývojové činnosti produktov pre rôzne aplikácie v strojárstve, poľnohospodárstve, v automobilovom, železničnom, textilnom, energetickom aj v leteckom priemysle.

Z malej, lokálne pôsobiacej firmy sa však časom stal silný investičný hráč, ktorý prostredníctvom nových akvizícií prekročil hranice Slovenska a dnes má zastúpenie nielen vo viacerých krajinách Európy, ale tiež v Severnej Amerike, Indii a Číne. Vďaka dlhoročným skúsenostiam celého manažmentu vytvára HTC Investments a.s. také investičné a strategické riešenia, ktoré umožnia svojim partnerom minimalizovať riziká a maximalizovať zisk.


16.5.2018, securitymagazin.cz