Predstavenie novinky na IDEB 2018: GERLACH - Taktické obranné vozidlo 4x4

Spoločnosť Zetor Engineering Slovakia, a.s., súčasť sektora Engineering HTC INVESTMENTS, a.s, predstavuje projekt taktického obranného vozidla 4x4 GERLACH. Projekt reflektuje najnovšie poznatky z bojových operácií posledných dekád. Za návrhom, vývojom a realizáciou funkčného prototypu stojí spoločnosť Zetor Engineering Slovakia, spoločnosť založená v júni 2000. Je profesionálnym R&D centrom pre vývoj, inovácie a komplexné dodávky okrem iného aj v oblasti obranného priemyslu. Na projekte GERLACH participovali aj ďalšie spoločnosti sektora Engineering, patriaceho spoločnosti HTC Investment, a.s., ako napríklad Zetor Enegineering Brno, s.r.o., ktorá je podpísaná pod projektmi pásového vozidla Wolfdog a Fox, či spoločnosť IPM Engineering, s.r.o., s viacerými projektmi. Nemenej dôležité sú skúsenosti spoločnosti ZETOR Tractors v oblasti offroad techniky.

GERLACH taktické vozidlo budúcnosti
Klúčovou prednosťou GERLACH-u je fakt, že tento projekt zohladňuje najnovšie technické, konštrukčné, ale aj bojové skúsenosti 21. storočia. Kým časť konkurentov v tomto segmente sú vozidlá vyvinuté pred niekolkými desaťročiami, GERLACH ponúka novú úroveň ochrany, modularity, mobility a komfortu pre najrôznejšie typy nasadenia.

GERLACH vysoký stupeň ochrany, vysoko konkurenčná cena GERLACH vyniká predovšetkým unikátnou kombináciou dosiahnutelného stupňa ochrany a vysokej mobility, a to za vysoko konkurenčnú cenu.


Klúčové vlastnosti GERLACHU:

  • Volitelná balistická a protimínová ochrana umožňuje nakonfigurovať GERLACH až na stupeň ochrany STANAG 4569 Volume 3, teda na jednu z najvyšších úrovní určených do podmienok s ohrozením tzv. IED improvizovanými nástražnými výbušnými systémami.
  • Vysoko konkurenčná cena v základnom prevedení už od 398 tisíc EUR. Cena platí pre všetkých zákazníkov bez rozdielu na cielový trh.
  • Vysoká mobilita

Kombinácia komfortného priestoru pre posádku okrem obvyklých 2+2 a 2+3 ponúka GERLACH konfiguráciu aj na nadštandardný počet posádky 2+4. Za dosiahnutím vysokej mobility stoja predovšetkým vlastné unikátne konštrukčné riešenia a použitie kvalitných klúčových komponentov od renomovaných európskych dodávatelov.

GERLACH - perspektívny globálny produkt
Projekt GERLACH cieli na všetky trhy, kde prebieha obstarávanie alebo obmena zastaraných viacúčelových vozidiel 4x4. Sme presvedčení, že práve GERLACH je odpoveďou na najnovšie a budúce požiadavky modernizácie armád či bezpečnostných zložiek.
Viac info ponúkame na www.zetorengineering.sk.

FOX vozidlo rýchleho nasadenia

Okrem vozidla Gerlach 4x4 vystavuje spoločnosť na veltrhu aj vozidlo FOX. Ide o vozidlo rýchleho nasadenia s vysokou terénnou priechodnosťou kategórie RDV (Rapid Deployment Vehicle), určené pre potreby špeciálnych síl.

Vozidlo malo výstavnú premiéru na IDET-e v Brne, kde zaznamenalo pozitívne ohlasy u viacerých zákazníkov a podrobilo sa aj zahraničným vojskovým skúškam.

16.5.2018, TASR-OTS

16.5.2018:
dnesky.sk, dobrenoviny.sk, teraz.sk, 24hod.sk

17.5.2018:
aktuality.maxivyber.sk,liOnline.sk, prservis.sk, findmax.sk, az-europe.sk, aktualne.sk, pozri.sk, dennikpolitika.sk, noviny.sk, pluska.sk, pravda.sk, tyzden.sk, finreport.sk, fotonovinky.sk, euronovinky.eu, ekonomickydennik.sk, sk.dailyview.eu, sportx.sk, webnoviny.sk, sme.sk, kosice.virtualne.sk